Vyzkoušeli jsme rostlinné produkty sinea. Chutnají skvěle!

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

 

Ať už jste vegany, vegetariány nebo se zajímáte o zdravý životní styl a snažíte se zredukovat konzumaci živočišné stravy, tak byste na Festivalu Evolution rozhodně neměli minout stánek sineafoods s.r.o. s nabídkou 100% rostlinných výrobků, které od „klasiky“ rozhodně nepoznáte.

Svými výrobky cílí sineafoods s.r.o. na zákazníky s vysokými nároky na chuť a touhou jíst jinak a pod značkou sinea nabízí celou řadu stoprocentních rostlinných výrobků. Zaujal nás už samotný název značky, který je vytvořený z latinského slova sine, které znamená bez a písmene a, jako první písmeno slova animal (zvíře).

My jsme měli možnost otestovat jejich hlavní produktovou skupinu – omáčky maya. Ty jsou vyráběny tradiční metodou emulgace, jako klasické majonézy. Nejsou vařené a neobsahují sóju, díky čemuž vynikají krémovou konzistencí. Nám osobně moc chutnaly, vyzkoušeli jsme je v zeleninovém salátu, ale zkusili jsme je přidat i do česnekové pomazánky, na které si pochutnaly i děti.

Na zkoušku jsme dostali tři druhy omáček – pochoutkovou, tatarskou a česnekovou. Všechny tři byly opravdu lahodné a jemné, takže jejich chuť rozhodně nepřebije hlavní jídlo, což se často u majonéz stává. Na Festivalu Evolution bude k dostání i maya kari, na kterou jsme velmi zvědaví.

Výrobce rovněž slibuje, že na podzimním festivalu představí i další novinky. Kromě vlastních produktů totiž sineafoods s.r.o. distribuuje zahraniční značky, z nichž některé budete mít možnost ochutnat a nakoupit právě na Festivalu Evolution.

Kromě chuti, která je opravdu výtečná a rozhodně už proto doporučujeme omáčky vyzkoušet, nás potěšilo, že se tyto produkty prodávají ve skle a nikoliv v plastu. Zmínit musíme i jejich dlouhou trvanlivost. U maya pochoutkové je to osm měsíců, u zbylých dvou omáček potom půl roku.

Na závěr si troufáme říct, že sinea potěší i ty nejmlsnější jazýčky, stejně jako ty z vás, kteří si potraviny pečlivě vybíráte a sledujete jejich složení.

Protože do začátku festivalu zbývá ještě pár týdnů, doporučujeme se podívat už teď na jejich web www.sineafoods.com, kde najdete celou řadu zajímavých informací, ale také chutných receptů.